EIMA International: „Фабриката за иновации“ чупи всички рекорди

Икономическата ситуация забавя пазара на селскостопански машини в световен мащаб, но изложението EIMA, което приключи в Болоня, не претърпя неуспехи и удари рекорд за най-висока посещаемост за всички времена. Над 346 000 посетители, включително 63 000 чуждестранни гости от 150 страни, дойдоха да се запознаят с най-иновативните технологии за всеки вид земеделие. Търсенето на механизация остава потенциално много високо – обясняват организаторите на FederUnacoma – и селскостопанският свят трябва незабавно да разпознае иновациите и да планира съответно своите инвестиции.

 

EIMA International постави нов рекорд и закри събитието за 2024 г. с 346 800 посетители, от които 63 100 бяха чуждестранни гости от 150 различни страни. Данните са доказателство, че изложението за селскостопански машини в Болоня е истинско международно референтно събитие и се отплати добре на 1750-те индустрии, изложили се, които избраха EIMA, за да покажат своята гама от нови продукти и бъдещи „концепции“. Над 60 000 модела превозни средства, оборудване и компоненти – от трактори до комбайни, от оборудване за обработка на почвата до машини за обработка и прибиране на реколтата, от горско оборудване до оборудване за градинарство и поддръжка на зеленина – бяха изложени пред тълпа от икономически оператори, фермери, изпълнители и техници, както и студенти и ентусиасти.

На снимката

Трактор на годината 2025 (висока категория): Case IH Quadtrac 715 – отличен за своята висока мощност и производителност, съчетани с устойчив екологичен отпечатък.

Arrigoni идва в Eima с най-иновативните решения за защита на културите

Групата, с повече от шестдесет години опит в защитните екрани, отново ще играе водеща роля в Eima със своите иновативни системи за защита на културите. Целта е да се защити пазара и качеството на продуктите със системи против градушка и насекоми и решетки за предотвратяване на нагар и неравномерно оцветяване

 

(Комо, 30 октомври 2024 г.) - Arrigoni, водеща група в проектирането и производството на агротекстил за употреба в земеделието, ще изложи на Eima 2024, Международното изложение за селскостопански и градински машини, което ще се проведе в изложбения център на Болоня от 6 до 10 ноември тази година. Екипът на Arrigoni ще посреща посетителите на щанд A/17 в зала 22, където ще покаже всички решения на компанията за системи за защита с висока добавена стойност. Те ще включват три водещи продукта за защита на ябълкови и крушови култури: Fructus®, Agritela® и Iride Multi Pro®. Arrigoni има повече от шестдесет години опит в предлагането на фермерите, произвеждащи плодове, серия от иновативни решения, с истински, ефективни отговори за предотвратяване на щети от градушка или вредители от насекоми или подобряване на качествените характеристики на продукта.

През последните няколко години производителите на плодове бяха засегнати от поредица от неблагоприятни събития с трайни последици на глобално ниво. Продукцията е засегната от повтарящи се вълни от лошо време, промени във фенологичния цикъл и увеличени щети от насекоми и вредители. По-специално през 2023 г. Италия беше най-тежко засегнатата европейска страна от голямата градушка. През същата година овощните градини в страната загубиха повече от шест от десет (-63%) круши поради градушка, наводнения, рекордни горещини и нападение от чужди насекоми вредители, с драстичен ефект върху цялата реколта (данни на Prognosfruit 2023 г. ).

 

Interpoma 2024: новият дигитален и интерактивен облик на списание IPOMA

Тринадесетото издание на Interpoma, единственото международно търговско изложение за ябълки, е точно зад ъгъла и ще се проведе между 21 и 23 ноември 2024 г. във Fiera Bolzano. И IPOMA, списанието за индустрията, със сигурност ще привлече вниманието с новото си дигитално издание.   

 

Болцано, 15 октомври 2024 г. – Ябълковата индустрия ще се срещне в Болцано между 21 и 23 ноември 2024 г. за тринадесетото издание на Interpoma. Третото издание на IPOMA е една от многото новости на международното търговско изложение за ябълки. Той съдържа прозрения, предоставени от множество експерти, фокусирани върху основната тема на събитието: цифровите решения в индустрията на ябълките. Списанието ще представи преглед на представянето на сектора и основните иновации, които променят начина, по който производителите на ябълки управляват овощните си градини, като сензори или добавената стойност на AI за напоителни системи и защита на културите. Освен това ще предостави на читателите храна за размисъл относно генното инженерство и неговите приложения в сектора, който се намира в състояние на постоянен поток поради изменението на климата, и ще наблегне на новите технологии, които постигат значителен напредък към устойчивото управление на овощните градини.

IPOMA се координира от консултант и индустриален експерт Герхард Дичганс.

Plugfest 2024: семинар за цифрово земеделие в Болоня

Събитието Plugfest 2024 се провежда в столицата на Емилия от 16 до 20 септември. Събитието, организирано от асоциацията AEF за оптимизиране на съвместимостта между електронните системи ISOBUS и компонентите на селскостопанската техника. Целта е да се разработи общ „език“, който позволява на машини от различни марки да комуникират помежду си. Очаква се повече от 350 инженери и оператори да дойдат в Болоня за събитието.

 

Дигитализацията на производствените процеси революционизира традиционните земеделски процеси, които сега са по-продуктивни, по-устойчиви и по-безопасни. Но също така повдига въпроса за разработването на общ комуникационен протокол, който ще позволи на различни видове механични превозни средства да комуникират помежду си. Прилагането на дигиталните технологии се основава на обмена и споделянето на огромно количество данни между тракторите и работещите машини и оборудването, което се управлява, за да се оптимизират култивационните операции. Има възможност всеки производител да разработи свой собствен уникален машинен език, който да се отнася само за собствената му марка превозни средства, а не за тези на други производители, които често са конкуренти.

 

Седма точка от демокартата на АгроХъб.БГ отваря врати в с. Мало Конаре

Седма точка от демокартата на АгроХъб.БГ отваря врати в с. Мало Конаре

 

 

Нова демо точка на Европейския цифров иновационен хъб АгроХъб.БГ в стопанството на Десислава и Иван Кабурови в село Мало Конаре, обл. Пазарджик се открива на 18 септември

 

 

Официалното откриване на Демо точка на Европейския цифров иновационен хъб /ЕЦИХ/ АгроХъб.БГ в стопанство “ДЕИВ-2007” в село Мало Конаре, област Пазарджик ще се състои на 18 септември 2024 г. /сряда/ от 10:00 часа. Демо точката във фамилното стопанство на Десислава и Иван Кабурови е част от технологичната инфраструктура на ЕЦИХ АгроХъб.БГ, която се изгражда на територията на България по проекта с фокус прецизно земеделие AgroDigiRisе, съфинансиран от Програма „Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“ 2021-2027 и Програма “Цифрова Европа” на ЕК. Събитието включва демонстрации на технологичните решения в стопанството, както и лекционни панели с практически съвети и технологии за прецизно земеделие и по-конкретно в зеленчукопроизводството.

В събитието ще вземат участие експертите от дирекция „Развитие на селските райони” в Министерството на земеделието и храните – Милен Кръстев и Искра Боцева, които ще представят възможностите за финансиране по Стратегическия план 2023-2027 на инвестиции за напояване и иновативни проекти В рамките на събитието земеделските производители ще бъдат запознати с богатото портфолио от услуги на АгроХъб.БГ, които ще им помогнат да развият и разраснат бизнеса си. Услугите се предлагат безвъзмездно в рамките на проект AgroDigiRise. Заявилите желание да ползват услугите на АгроХъб.БГ по време на събитието ще се ползват с предимство.

Интересна информация за набиращия все по-голяма популярност хибриден сорт тикви “Матилда” и практически съвети за отглеждането им, за подобряване на вкусовите им качества и добива ще даде Мария Николова, медиатор на Демо точката на АгроХъб.БГ и управител на опитната база на Опора Заден България. Как да се справят земеделските производители с вируса на кафявото набраздяване по доматите (ToBRFV) e темата, която ще представи Гл. ас. д-р Ганчо Пасев, растителен вирусолог от екипа на Института по зеленчукови култури “Марица”.

Експерти от технологичните компании, партньори в АгроХъб.БГ – ТехноЛогика и ОНДО Солюшънс ще представят услугите на АгроХъб.БГ по консултиране, изграждане на индивидуални проекти и офертни предложения във връзка с интеграция на технологични решения за автоматизиране на напояване, прецизно торене и климат контрол в земеделски стопанства, както и методи за дистанционно наблюдение и ГИС. Земеделските производители ще могат да се възползват от възможността да обменят опит с колеги и да получат индивидуална консултация от експертите на ЕЦИХ АгроХъб.БГ.

 

Европейският проект с фокус прецизно земеделие AgroDigiRisе се изпълнява от консорциум с координатор Институт за агростратегии и иновации и включва 14 партньорски организации и цели отключването на иновативния потенциал на Южен централен район на България в агро сектора чрез предоставяне на достъп по технологични решения и набор от услуги, подпомагащи цифровата трансформация.

 

Участието в събитието е безплатно, но с предварителна РЕГИСТРАЦИЯ, която все още е отворена за желаещите участници.

 

ПРОГРАМА на откриването на Демо точка на ЕЦИХ АгроХъб.БГ в стопанство „ДЕИВ-2007“, с. Мало Конаре.

 

 

 

 

Повече за AgroHub.BG

АгроХъб.БГ е Европейски цифров иновационен хъб (ЕЦИХ), одобрен по програма “Цифрова Европа” с проект AgroDigiRise, финансиран от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“ 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския съюз. Фокус на проекта е прецизното земеделие - щадящо ресурсите устойчиво земеделие, чиято идея е производството на повече с по-малко. В ролята си на “единно гише за услуги”, организацията помага на агробизнеса да подобри своята конкурентоспособност чрез използването на цифрови технологии. Със своето богато портфолио от услуги, сдружението подкрепя цифровата и “зелена” трансформация на земеделието и публичния сектор. Услугите по проекта са безплатни и затварят целия цикъл на подкрепа, нужна за преминаване към едно “умно” земеделие. В консорциума по проекта AgroDigiRise на Европейския Цифров Иновационен Хъб АгроХъб.БГ участват Институт за агростратегии и иновации; Ондо Солюшънс; ТехноЛогика; Бивайн; Институт по зеленчукови култури „Марица“; Аграрен университет – Пловдив; Център по растителна системна биология и биотехнология; Институт по философия и социология при БАН; Национална асоциация на зърнопроизводителите; Клийнтех България; Фондация Приложни изследвания и комуникации, Клъстер Тракия икономическа зона и Община Пловдив като асоцииран партньор по проекта.

За контакти:

Петър Лазов

 

Public Relations

AgroHub.BG

0888 667 418

www.edih.agrohub.bg

www.agrohub.bg

Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

 

“Този документ е създаден с финансовата подкрепа на програма „Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“ 2021-2027, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие и на Програма „Цифрова Европа“. Цялата отговорност за съдържанието на документа се носи от Конкретния бенефициент на безвъзмездната финансова помощ по приоритет 1 „Устойчиво развитие на българската научно-изследователска и иновационна екосистема“, Приоритетно направление 4 „Синергия с програми „Хоризонт Европа“ и „Цифрова Европа““ на програма „Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“ 2021-2027 - Институт за агростратегии иновации и при никакви обстоятелства не може да се приема, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз.”

Законът, Агрополитиката, Говори Брюксел

Европейското селско стопанство е изправено пред риск от мита

Европейското селско стопанство е изправено пред риск от мита

Вторник, 12 Ноември 2024

На третия ден от EIMA International евродепутатите обсъдиха последиците за европейския селскостопански сектор от...

Агротехника, Животновъдство, Растителна защита

При изключителен интерес преминаха конните състезания за 160-годишнината на ДП „Кабиюк“

При изключителен интерес преминаха конните състезания за 160-годишнината на ДП „Кабиюк“

Неделя, 03 Ноември 2024

Над 15 000 посетители се наслаждаваха на красотата, силата и елегантността на чистокръвните коне, развъждани...

Компании, Събития, Анализи

На Eima International 2024:  Световният лидер в напояването Irritec отпразнува половин век

На Eima International 2024: Световният лидер в напояването Irritec отпразнува половин век

Вторник, 12 Ноември 2024

Водещата компания в прецизното напояване представи своите нови решения за устойчиво напояване на Eima...

Реколта, Пазари, Цени

България е лидер в износа на земеделски продукти за Китай сред страните от Централна и Източна Европа

България е лидер в износа на земеделски продукти за Китай сред страните от Централна и Източна Европа

Понеделник, 21 Октомври 2024

България е лидер в износа на земеделски продукти за Китай сред страните от Централна...

Инвестиции, Финансиране, Застраховки

Средствата по втория транш за т.нар. „украинска помощ“ за земеделските производители ще бъдат осигурени

Средствата по втория транш за т.нар. „украинска помощ“ за земеделските производители ще бъдат осигурени

Четвъртък, 15 Август 2024

Средствата по втория транш за т.нар. „украинска помощ“ за земеделските производители ще бъдат осигурени....

Иновации, Обучение, Агросвят

EIMA International: „Фабриката за иновации“ чупи всички рекорди

EIMA International: „Фабриката за иновации“ чупи всички рекорди

Вторник, 12 Ноември 2024

Икономическата ситуация забавя пазара на селскостопански машини в световен мащаб, но изложението EIMA, което...






Наши партньори

За нас

"Агробизнесът" е издание, предназначено за собственици на агрофирми, мениджъри, експерти, производители, преработватели и търговци на селскостопанска продукция. Задачата, която си поставя списанието, е да помогне на българския агробизнес в усилията му да достигне високите европейски стандарти. Земеделието и хранителната промишленост в България да станат конкурентни на останалите страни, членки на Европейския съюз.