EIMA,2022:Хъб за иновации

Представители от политическия, научен и бизнес свят откриха събитието, посветено на техническите новини на EIMA 2022. Изследванията и технологичното развитие са в основата на конкурентоспособността на агромеханичния сектор. Ролята на производствените райони и партньорството между университетите и бизнеса. Иновациите като движеща сила в един все по-конкурентен изложбен пазар.

В основата на селскостопанските и хранителните вериги стои селскостопанската механика. Количеството реколта, качеството на продуктите, екологосъобразността, автоматизацията на фазите на събиране, селекция и опаковане на хранителни продукти пряко зависят от агромеханичните технологии от ново поколение.

Това е съобщението, отправено от президента на FederUnacoma (италианската асоциация на производителите на селскостопански машини), Алесандро Малаволти, по повод събитието за представяне на състезанието за технически иновации EIMA 2022, което се проведе в Palazzo Re Enzo в Болоня и който предшества с един месец откриването на световното изложение за селскостопанска механика (Fiera di Bologna, 9-13 ноември). Награждаването на 62 модела машини и оборудване, отличени от специално експертно жури и предстоящи да бъдат изложени на панаира през петте дни на EIMA International, беше предшествано от речи на авторитетни представители на политическия, академичния и индустриалния свят.

„Изследванията в областта на хранително-вкусовата промишленост се превърнаха в стратегически приоритет – обясни ректорът на университета в Болоня Джовани Молари в речта си – и не е случайно, че Agritech (технологии в селското стопанство) е едно от петте ключови направления на PNRR , който отделя 320 милиона евро за изследвания в хранително-вкусовата промишленост”.

 

Законът, Агрополитиката, Говори Брюксел

Фермерите са изключени от консултациите по изготвяне на плановете за управление на риска от наводнения

Фермерите са изключени от консултациите по изготвяне на плановете за управление на риска от наводнения

Неделя, 03 Декември 2023

Българският фермерски съюз е възмутен, че представители на земеделските производители не са включени в...

Агротехника, Животновъдство, Растителна защита

МЗХ и Институтът по животновъдство на Франция ще подпишат меморандум за сътрудничество

МЗХ и Институтът по животновъдство на Франция ще подпишат меморандум за сътрудничество

Понеделник, 16 Октомври 2023

Министерството на земеделието и храните и Институтът по животновъдство на Франция ще подпишат меморандум...

Компании, Събития, Анализи

Агрополихим и Солвей Соди на COP28 в Дубай с единствения по рода си екологичен проект SAPHIRRE

Агрополихим и Солвей Соди на COP28 в Дубай с единствения по рода си екологичен проект SAPHIRRE

Вторник, 05 Декември 2023

За първи път България ще участва със собствен щанд на световната климатична конференция Водещият производител...

Реколта, Пазари, Цени

БАБХ прави засилени проверки за качеството на рибата в търговската мрежа

БАБХ прави засилени проверки за качеството на рибата в търговската мрежа

Сряда, 06 Декември 2023

Българската агенция за безопасност на храните прави засилени проверки за качеството и произхода на...

Инвестиции, Финансиране, Застраховки

ДФЗ изплати над 5 млн. лева на земеделските стопани, които бяха достигнали тавана по украинската помощ

ДФЗ изплати над 5 млн. лева на земеделските стопани, които бяха достигнали тавана по украинската помощ

Четвъртък, 07 Декември 2023

Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ) изплати над 5 млн. лв. (5 009 527 лв.) на...

Иновации, Обучение, Агросвят

Трета демо точка на АгроХъб.БГ в Центъра по системна и растителна биология и биотехнология в Пловдив се открива на 16 ноември

Трета демо точка на АгроХъб.БГ в Центъра по системна и растителна биология и биотехнология в Пловдив се открива на 16 ноември

Вторник, 14 Ноември 2023

Официалното откриване на Демо точка “Наука” на Европейския цифров иновационен хъб АгроХъб.БГ в Центъра...






Наши партньори

За нас

"Агробизнесът" е издание, предназначено за собственици на агрофирми, мениджъри, експерти, производители, преработватели и търговци на селскостопанска продукция. Задачата, която си поставя списанието, е да помогне на българския агробизнес в усилията му да достигне високите европейски стандарти. Земеделието и хранителната промишленост в България да станат конкурентни на останалите страни, членки на Европейския съюз.