„Биоикономика" и „Електронна търговия" – нови магистърски програми в Аграрен университет- Пловдив

„Биоикономика" и „Електронна търговия" – нови магистърски програми в Аграрен университет- Пловдив

 

Модерните специалности следват най-акту­алните тенденции в раз­витието на икономиката и обществото
 

Аграрен университет – Пловдив стартира от учебната 2022/2023 г. две нови магистърски програми: „Биоикономика"- съвместно с Wageningen University and Research - Нидерландия,  и „Електронна търговия"- съвместно с Tianjin Agricultural University и Tianjin Economics and Trade School- Китай.  Целта на новите магистърски програми е да подготвя специалисти, които успешно да боряват с новостите в икономическите, екологичните и социалните системи; да работят в иновативни компании, съобразно биологичните цикли и потенциала на природните ресурси, както и да управляват web-базирани бизнес структури.
 
Биоикономиката е съвременна иновативна концепция за организация и устойчиво управление на икономическите сектори, които използват биологични ресурси. Фокусът е върху начините за използване  и оползотворяване на природните ресурси; рециклирането на отпадъците; социално-икономическите, екологичните и етичните норми; изчерпването на природните ресурси и климатичните промени; жизнения стандарт и поведението на консуматорите, технологичните и институционалните възможности за осигуряване на устойчиво развитие.
Обучението по биоикономика е проектирано на база на дългогодишните традиции на Аграрен университет- Пловдив в областта на аграрните технологии, икономиката, екологията и опазването на околната среда, както и на лидерския опит в света  на Wageningen University and Research- Нидерландия в областта на модерните технологии и иновации за устойчиво развитие.
Европейската стратегия за биоикономика аргументира необходимостта от по-ефективно справяне с глобалните предизвикателства, произтичащи от ограничените природни ресурси и неограничените обществени потребности, ангажиментите на ЕС за намаляване на въглеродните емисии и преминаването към чиста енергия, политиките за скъсяване и оптимизиране на връзките от фермата до трапезата.
Учебният план включва три стълба: устойчиво производство на биомаса; биопреработка, конверсия и рециклиране; кръгова икономика и общество в условията на глобализация, климатични промени и икономическа нестабилност.
Натрупаните знания  гарантират експертиза и професионална реализация както в частния бизнес, така и в различни държавни агенции, в международни институции и организации.
Обучението е в редовна и задочна форма, на български или на английски език. 
Електронната търговия играе все по-важна роля в нашето ежедневие. Търговските взаимоотношения в регионален, национален и световен мащаб все повече се дефинират от необятните възможности на дигиталните технологии. За модерните хора в забързаното и динамично ежедневие пазаруването на стоки и услуги е по-удобно, по-бързо и по-евтино през интернет.
Учебният план включва икономически, управленски, социални, правни и технологични дисциплини и практическо обучение, които осигуряват необходимите знания и умения за професионална реализация и способности за адаптация към динамиката в производствената, търговската и институционалната среда в условията на глобализация.
В курса по електронна търговия студентите ще изучават и практикуват създаване, развитие и управление на онлайн магазини. Ще се запознаят с особеностите на финансово-паричните трансакции, търговската логистика, със спецификите на най-популярните платформи за онлайн търговия, бизнес и електронни разплащания.
Учебните дисциплини се извеждат от преподаватели с опит и специалисти от практиката. В Демонстрационния център за електронна търговия към Аграрен университет- Пловдив студентите ще извършват реални сделки и търговски операции.
Обучението е в редовна и задочна форма, на български или на английски език и стартира от 19 септември.
За повече информация и записване: www.au-plovdiv.bg, 032/ 654 250.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Законът, Агрополитиката, Говори Брюксел

Земеделците прекратиха протеста, приемат предложения меморандум

Земеделците прекратиха протеста, приемат предложения меморандум

Сряда, 20 Септември 2023

Меморандумът беше подписан между Министерски съвет, Министерството на финансите, Министерството на земеделието и храните...

Агротехника, Животновъдство, Растителна защита

Животновъдите са против забраната  за паша в националните паркове

Животновъдите са против забраната за паша в националните паркове

Четвъртък, 31 Август 2023

Във връзка с публикации в медиите за изпратено до министър-председателя писмо от екоактивисти с...

Компании, Събития, Анализи

SPACE 2023: В сърцето на глобалното хранително предизвикателство

SPACE 2023: В сърцето на глобалното хранително предизвикателство

Сряда, 20 Септември 2023

37-ото издание на SPACE се проведе от вторник, 12 до четвъртък, 14 септември в...

Реколта, Пазари, Цени

МЗХ определи ставката за предоставяне на спешна финансова помощ за производителите на слънчоглед

МЗХ определи ставката за предоставяне на спешна финансова помощ за производителите на слънчоглед

Понеделник, 04 Септември 2023

78,33 лв./ха е ставката, определена със заповед на министъра на земеделието и храните Кирил...

Инвестиции, Финансиране, Застраховки

НАЗ: Институциите да вземат мерки за оцеляването на сектор „Земеделие“

НАЗ: Институциите да вземат мерки за оцеляването на сектор „Земеделие“

Събота, 09 Септември 2023

Националната асоциация на зърнопроизводителите многократно е доказвала, че стои зад всеки един фермер. Това...

Иновации, Обучение, Агросвят

Винено грозде, Arrigoni гледа към бъдещето с нови решения за защита срещу изменението на климата

Винено грозде, Arrigoni гледа към бъдещето с нови решения за защита срещу изменението на климата

Понеделник, 25 Септември 2023

Докато винарната „Terre dei Pallavicini“ избира агротекстила Iride® и Fructus®, Групата продължава своите изследвания...






Наши партньори

За нас

"Агробизнесът" е издание, предназначено за собственици на агрофирми, мениджъри, експерти, производители, преработватели и търговци на селскостопанска продукция. Задачата, която си поставя списанието, е да помогне на българския агробизнес в усилията му да достигне високите европейски стандарти. Земеделието и хранителната промишленост в България да станат конкурентни на останалите страни, членки на Европейския съюз.