FederUnacoma, италианската асоциация на производителите на селскостопански машини, ще присъства като златен партньор на седмото издание на FIRA, събитието, посветено на роботизираните системи в селското стопанство, което ще се проведе в Тулуза от 7 до 9 февруари. Селскостопанската роботика, която вече процъфтява днес, ще стане все по-централна през следващите години. Високо автоматизираните системи осигуряват отговор на нуждите от производителност и устойчивост на първичния сектор.
Използването на роботизирани технологии за селскостопанска обработка изглежда ще нарасне експоненциално през следващите години, превръщайки роботиката в новата граница на селското стопанство. В такъв динамичен сценарий, характеризиращ се с постоянна еволюция на производствените процеси, събитие като FIRA, посветено точно на темата за високо автоматизираните системи, е призовано да играе стратегическа роля. Седмото издание на събитието, което се популяризира от GOFAR (Глобална организация за селскостопанска роботика) и се провежда в Тулуза от 7 до 9 февруари, е много интересна среща за преглед на технологиите от последно поколение, благодарение на изложението на широк гама от модели и планиране на широка гама от тематични събития. Но френското събитие е и възможност да се видят в действие, в специално създадена демонстрационна зона, много от вече наличните машини, както и най-новите прототипи, направени от компаниите изложители.
FederUnacoma, италианската асоциация, представляваща производителите на селскостопански машини, ще присъства на френското събитие като златен партньор (квалификацията подпечатва засиленото сътрудничество между асоциацията и GOFAR) със собствен щанд и обща зона, в която нейните компании членове (Cobo, Tecomec и X Farm Technologies) и Field Robotics (разклонение на Университета в Болоня) ще представят най-новите технологични решения за по-ефективно и устойчиво земеделие.
„Роботичните системи и автономните селскостопански машини са замислени и проектирани не само да улесняват селскостопанската работа, но и да извършват сложни и високо прецизни операции, които не са били възможни с традиционните трактори и оборудване“, обясняват от асоциацията на производителите. Роботите също така позволяват да се решат няколко критични проблема, които се появиха в селскостопанския сектор през последните години, като например недостигът на специализирана работна ръка и работата на неравен терен или в условия, които са опасни за оператора. „Разработването на силно автоматизирани решения за първичния сектор сега е приоритет за италианската индустрия за селскостопански машини и ще бъде още по-голям в близко бъдеще. В тази перспектива“, заключава FederUnacoma, „партньорството с GOFAR и участието във FIRA са от стратегическо значение за нашия сектор“.